еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Твитер „поцрвене“ за случајот Богоевски: „А зошто набавувал Павле на црно кога има наше легално масло“

Лавина реакции на социјалните мрежи има по признанието на пратеникот Павле Богоевски дека купувал масло од канабис. Освен што фаќаат сеир на целиот случај, граѓаните бараат и одговорност, бидејќи станува збор за личност што извршува јавна функција.

Ви пренесуваме дел од реакциите на „Твитер“:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Тортевски се огласи за случајот Богоевски: „Пајо оставка веднаш, а другото во ОЈО“

По признанието на Богоевски: Оставка или амнестија на сите осудени за набавка на масло од канабис

Драган Спасов Дац побара оставка од пратеникот Павле Богоевски

Фото: Богоевски/Фејсбук

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Директорот на болницата „Плодност“ од Битола, д-р Таше Трпчевски повика на помасовно тестирање за коронавирусот

Редакција

Групацијата Трафигура го зголеми влогот во проектот за бакар Иловица – Штука

Редакција

За велигденските празници, најверојатно полициски час ќе има и во понеделник на 20 април

Редакција