еМагазин
Image default
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Пролет во февруари: Сончево и натпросечно топло, температури до 22 степена

Времето денеска ќе биде сончево и натпросечно топло со мала до умерена облачност. Во утринските часови по одделни котлини ќе има појава на магла и ниска облачност. Ќе дува слаб до умерен претежно југозападен ветер.

Минималната температура ќе биде во интервал од -1 до 6, а максималната ќе достигне од 14 до 22 степена.

Во Скопје сончево со мала до умерена облачност, во утринските часови со услови за магла во делови од котлината. Минималната температура ќе се спушти до 1, а максималната ќе достигне 16 степени.

Во недела ќе има зголемување на облачноста и ќе почне да дува умерен до засилен јужен ветер, што ќе се задржи до вторник. Кон крајот на денот во западните делови ќе има врнежи од дожд.

Под влијание на влажен бран во понеделник ќе преовладува облачно време со врнежи од дожд, локално пообилни (над 20 л/м2). На места врнежите ќе бидат поројни и проследени со силен ветер (над 60 км/ч) и појава на грмежи. Врнежи од дожд ќе има и во вторник попладне.

Дневните температури до среда ќе бидат над просекот за овој период од годината.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(ВИДЕО) Повлечена забраната за прикажување на филмот „Ругање со Христос“

Редакција

Скопјанката која почина од коронавирусот имала претходни заболувања

Редакција

ЕБОР прогнозира пад на македонскиот БДП од 5% годинава, раст од 3% догодина

Редакција