еМагазин
Image default
Македонија

Пролонгиран почетокот на „Титаник 2“, се чека Мијалков

Сашо Мијалков се уште не е дојден во судот на рoчиште за „Титаник 2“ поради процедурите потребни за да се спроведе од затворот „Скопје“ по одредувањето на мерката притвор од 30 дена за „Империја“.

На судијата Огнен Ставрев му ветиле дека ќе биде донесен во 11 часот. Сите други обвинети за „Титаник 2“ се присутни.

Се очекува судењето да почне околу 11 часот.

„Титаник 2“ се однесува на изборни нерегуларности на локалните избори во 2013 година. Покрај Сашо Мијалков, обвинети се и лидерот на ДПА, Мендух Тачи, како и поранешните членови на ДИК, Бедредин Ибраими, Анета Стефановска, Влатко Сајковски и Сашо Срцев.

МИА/Фото: А1он

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мијалков во притвор за „Империја“: Судот му го укина притворот за „Таргет-Тврдина“

Пратеничката Нола Исмајлоска Старова: Не бев присутна кога го апсеа Сашо Мијалков

И Мијалков, како Камчев сместен во „хашка соба“ во затворот во Шутка

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

СМС комуникација на Бајрами и Ахмети за случајот „Монструм“: Извршителите на убиството се професионалци

Редакција

Само едно лице донирало пари за изборната кампања на Стево Пендаровски

Никола Осило

Коѕијас: Еден жител на Скопје и вели на неговата девојка дека е Македонец, што ќе правиме ќе го затвориме ли

Редакција