еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Пуцко петрол“ го доби тендерот на „Водовод и канализација“ за набавка на горива „тежок“ 400.000 евра

„Водовод и канализација“ – Скопје  по распишаниот тендер за набавка на повеќе видови горива склучи договор со друштвото за производство, трговија и услуги „Пуцко петрол“ увоз-извоз ДООЕЛ од село Пласница.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 24.780.000 денари или 400.000 евра.

 ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

„Пуцко петрол“ го доби тендерот на општина Сарај за набавка на горива вреден 51.000 евра

„Пуцко петрол“ го доби тендерот на општина Битола за набавка на масло за греење вреден 554.000 евра

Кој е Исмаил Јахоски, чија компанија „Пуцко петрол“ „растура“ на тендери

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Принцот“ го издрибла владиниот протокол: Денот кога Заев стана колега со Памела Андерсон

Никола Осило

Може ли Јанева од притвор да бара предметите на СЈО да ги преземе Јавното обвинителство?

Редакција

Врабoтен во МВР во слободно време бесплатно ќе превезува лица до аптеки и маркет во неговата општина Ѓорче Петров

Редакција