еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Распишан оглас за вработување на 9 лица во затворот Идризово, плата до 21.010 денари

Агенцијата за администрација објави оглас за вработување на 9 јавни службеници  во КПУ Казнено поправен дом „Идризово“.

Се бараат кандидати за референти и соработници.

Платите во зависност од работноте место се движат до 21.010 денари.

Повеќе детали ТУКА.

Фото: Влада

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Ќе ги скара ли Гоце Делчев, Македонија и Бугарија?

Редакција

Аеродромите во Скопје и Охрид со речиси половина милион патници во првите три месеци од 2019 година

Редакција

На лидерска кај Пендаровски, Заев и Мицкоски ќе договарат кога точно ќе има предвремени избори

Редакција