еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги купува два автомобили за 34.000 евра

Регулаторна комисија за енергетика и водни услуги распиша тендер за набавка на две моторни возила на хибриден погон.

Проценетата вредност на договор без ДДВ е 2.118.644 денари или околу 34.000 евра.

Главен критериум за доделување на договорот е најниската цена.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Агенцијата за поддршка на претприемништвото вработува десет лица, плата до 25.023 денари

Никола Осило

(Фото) Скопските пожарникари апелираат: „Ние останавме на работа, Вие седете дома, спасете живот“

Редакција

Кој е Цветан Трипуновски, кој ВМРО-ДПМНЕ го предлага за заменик министер за земјоделство

Редакција