еМагазин
Image default
Бизнис

Скопски „Бетон“ за шест месеци оствари добивка од седум милиони денари

„Бетон“ АД Скопје во првото полугодие од годинава оствари добивка од 7 милиони денари, што е намалување во однос на истиот период минатата година кога добивката на компанијата изнесувала 21 милиони денари, покажува консолидираниот биланс на успех на компанијата објавен преку Македонската берза.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Генералниот директор на скопски Бетон си поднесе оставка

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Стопанска банка Скопје оствари добивка од 44,6 милиони евра

Никола Осило

Раст на долгот на граѓаните и фирмите на новата Листа на должници на УЈП

Редакција

„Македонијатурист“ купи акции од „Алкалоид“ за 80.000 евра

Никола Осило