еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Скопски пазар“ втор ден ја „тресе“ берзата: Продадени акции за 844.000 евра

Во шест блок-трансакци во вкупна вредност од 52 милиони денари или околу 844.000 евра денеска на Македонската берза се продадоа 2.208 акции од Скопски пазар АД Скопје.

Цената на продажба од еден до друг блок акции варираше од 18.450 до 27.500 денари.

Ова е втор ден по ред со милионски трансакции за акциите на „Скопски пазар“ на берзата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

„Скопски пазар“ ја „здрма“ берзата: Продадени акции за 1,5 милиони евра

Скопски пазар лани со добивка

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

НЛБ Банка оствари добивка од 30 милиони евра за девет месеци

Никола Осило

Референдум за името: Кој се може да гласа?

Редакција

МЕПСО ќе вложи 1,12 милиони евра во модернизацијата на трафостаницата „Прилеп“ и ќе замени со нова опрема што е во функција 40 години

Редакција