еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Скопски пазар“ ја „здрма“ берзата: Продадени акции за 1,5 милиони евра

Во шест блок-трансакции со вкупна вредност од 92,1 милиони денари или околу 1,5 милиони евра денеска на Македонската берза се продадоа 4.996 акции од „Скопски пазар“.

Акциите се продадоа по цена од 18.450 денари за акција.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Антиваксери каде сте: По третата жртва од морбили, подобро е смрт или недокажан аутизам?

Никола Осило

Отров општество: Ќе те смачкаат на улица како Цековска и убиецот ќе добие само три години затвор

Силвана Жежова

Буџет 2019 година: Владата ќе потроши 3,5 милиони евра на „Скопје 2014“

Никола Осило