еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Спасовски е негативен на корона вирусот, но сепак ќе остане во изолација

Премиерот Оливер Спасовски на својот Фејсбук-профил објави дека тестот за корона вирус што му бил направен е негативен, но оти останува во домашна изолација додека ги добие препораките од епидемиолозите.

„Само што ги добив резултатите од денешниот Ковид-19 тест. Тестот е негативен и немам никакви симптоми, а додека не ги добијам официјалните препораки од епидемиолозите ќе останам во домашна изолација,“ напиша Спасовски.

На сите кои се соочуваат со вирусот тој им посакува брзо оздравување и апелира сите да ги почитуваат мерките, за, како што вели, да му овозможиме на здравствениот систем да ја одржи контролата врз кластерите каде се појавуваат нови случаи на заболени.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

И премиерот Оливер Спасовски ќе оди во самоизолација

Филипче: Со корона вирусот би можеле да живееме до 2025

Филипче: Најголем дел од новозаболените се без симптоми или со лесна клиничка слика

Во Штип ќе бидат затворени пет конфекции, 600 луѓе ќе бидат ставени во самоизолација

Фото: Влада

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Од денеска промена на времето: Постудено и со врнежи од дожд

Редакција

Детален преглед: Кои компании кои котираат на Македонската берза во првите три месеци оствариле добивка, а кои загуба

Редакција

Илија Димовски: Нема да учествувам во ниту една нова фингирана битка, игра и пресметка во ВМРО-ДПМНЕ

Редакција