еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Стапуваат на сила новите правила за котација на Македонската берза

На 21.08.2018 година почнуваат да важат измените и дополнувањата на Правилата за котација на Македонска берза АД Скопје согласно одлуката донесена од Одборот на директори на 19.06.2018 година за кои Комисијата за хартии од вредност даде согласност на 23.07.2018 година, соопшти берзата.

Пречистениот текст на правилата за котација на берзата ТУКА.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Имало бугарска окупација или инвазија, но не фашистичка, вели Ѓорѓиев, претседателот на македонскиот дел од заедничката Комисија

Редакција

(Видео) Калиопи сними дует со Жељко Самарџиќ

Редакција

Европската комисија ги откри деталите за предлогот: Само вакцините одобрени во ЕУ ќе се прифатат во сертификатите за патување

Редакција