еМагазин

Tag : европски фронт

Македонија ТОП СТОРИИ

Ахмети тврди дека со лидерите на „Вреди“ потпишале документ за уставните измени

Редакција
Претседател на ДУИ, Али Ахмети тврди дека со лидерите на „Вреди“ потпишале документ за уставните измени, кој се однесува на вметнување на Бугарите во Уставот....
Бизнис ТОП СТОРИИ

Кој донирал за кампањата за парламентарните избори за коалицијата „Европски фронт“ на ДУИ

Редакција
Вкупна сума од 1.500 евра пријавила коалицијата “Европски фронт“ предводена од владејачката ДУИ во првиот извештај кој Коалицијата го доставила до Државниот завод за ревизија....
Македонија ТОП СТОРИИ

И Демократската партија на Турците во Македонија се приклучи на „Европскиот фронт“ на ДУИ

Редакција
И Демократската партија на Турците во Македонија (ДПТМ) официјално стана дел од коалицијата „Европски фронт“ предводена од владејачката Демократската унија за интеграција (ДУИ). Денеска лидерите...
Македонија ТОП СТОРИИ

И ДПА на Тачи и ЕДП на Хоџа дел од „Европскиот фронт“ на ДУИ

Редакција
Денеска и владејачките Демократската партија на Албанците (ДПА) на Мендух Тачи и Европската демократска партија (ЕДП) на Арјанит Хоџа, поранешниот потпретседател на Беса, станаа дел...