еМагазин

Tag : Артан Ајро

НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавил Артан Ајро, кој е избран за обвинител во Вишото јавно обвинителство Скопје

Редакција
Советот на јавни обвинители го избра Артан Ајро за јавен обвинител во Вишото јавно обвинителство Скопје. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ Наташа Гоџоска и Артан Ајро избрани за...
Македонија ТОП СТОРИИ

Наташа Гоџоска и Артан Ајро избрани за јавни обвинители во Вишото јавно обвинителство Скопје

Редакција
Советот на јавни обвинители денеска ги избра Наташа Гоџоска и Артан Ајро за јавни обвинители во Вишото јавно обвинителство Скопје. Потребното мнозинство не го добија...
Македонија

Ајро и Бубевски: Ги отфрламе како невистинити сите наводи во кривичната пријава од Државното правобранителство за „Труст“

Редакција
Јавниот обвинител Артан Ајро и основниот јавен обвинител Гаврил Бубевски ​во писмена изјава целосно ги отфрлаат како невистинити сите наводи во кривичната пријава поднесена од...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавил Артан Ајро, новиот обвинител во ОЈО за гонење организиран криминал и корупција

Редакција
еМагазин во серијал ќе Ви пренесе каков имот до Државната комисија за спречување корупција (ДКСК) пријавиле новите обвинители во Основното јавно обвинителство за гонење организиран...