еМагазин

Tag : Гаврил Бубевски

Македонија ТОП СТОРИИ

Тројца од петмината осомничени за убиството на Вања и Панче го признале делото

Редакција
Основниот јавниот обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје, Гаврил Бубевски на денешната прес конфиренција рече дека сите инволвирани во случајот со киднапирањето и убивањето на...
Македонија ТОП СТОРИИ

Обвинителството постапува во случајот со двојното убиство на Кале, вели Бубевски

Редакција
Обвинителството во овој случај постапува и дежурен обвинител има излезено на лице место, има дадено одредени насоки во однос на криминалистичко прибирање на доказен материјал...
Македонија ТОП СТОРИИ

Обвинителот Бубевски побара обвинетите во „Титаник 2“, меѓу кои и Мијалков и Тачи да бидат прогласени за виновни

Редакција
Обвинителот Гаврил Бубевски побара Сашо Мијалков, Мендух Тачи и поранешните членови на Државната изборна комисија (ДИК) да бидат прогласени за виновни во случајот „Титаник 2“,...
Македонија

Ајро и Бубевски: Ги отфрламе како невистинити сите наводи во кривичната пријава од Државното правобранителство за „Труст“

Редакција
Јавниот обвинител Артан Ајро и основниот јавен обвинител Гаврил Бубевски ​во писмена изјава целосно ги отфрлаат како невистинити сите наводи во кривичната пријава поднесена од...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавил Гаврил Бубевски, кој е избран за нов шеф на скопското Обвинителство

Редакција
Обвинителот Гаврил Бубевски е избран за нов претседател на Основното јавно обвинителство – Скопје. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ Гаврил Бубевски избран за шеф на ОЈО Скопје еМагазин...
Македонија ТОП СТОРИИ

Гаврил Бубевски избран за шеф на ОЈО Скопје

Редакција
Обвинителот Гаврил Бубевски е избран за нов претседател на Основното јавно обвинителство – Скопје (ОЈО), објави на својата веб-страна Советот на јавни обвинители. Бубевски беше...
Македонија

Обвинителот Бубевски заразен со Ковид-19, Фетаи во изолација

Редакција
Обвинителот Гаврил Бубевски, кој беше дел од тимот на Специјалното јавно обвинителство (СЈО), е заразен со корона вирусот. Тој за „Фокус“ вели дека се тестирал...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавил поранешниот обвинител на СЈО, Гаврил Бубевски, кој ќе го застапува предметот „Монструм“

Редакција
Поранешниот обвнител на Специјалното јавно обвнителство (СЈО), Гаврил Бубевски, ќе продолжи да го застапува предметот „Монструм“, откако истиот се врати во Јавното обвинителство. еМагазин го...
Македонија

Јанева го одби барањето за изземање на Фетаи и Бубевски од предметот „Титаник 3“

Редакција
Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева со решение го одби барањето за изземање на обвинителите Фатиме Фетаи и Гаврил Бубевски, од предметот „Титаник 3“. Судечкиот совет...
Македонија

Катица Јанева ќе одлучува дали ќе ги изземе Фатиме Фетаи и Гаврил Бубевски од „Титаник 3“

Редакција
Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева до 14 часот треба да одлучи дали обвинителите Фатиме Фетаи и Гаврил Бубевски ќе бидат изземени од предметот „Титаник 3“...