еМагазин

Tag : Атанасов

Македонија

Заев: Петар Атанасов поднесе оставка бидејќи не стана министер за образование

Редакција
Петар Атанасов поднесе оставка од функцијата зашто не стана министер, а тоа што го напиша се негови лични ставови, рече премиерот Зоран Заев вечерва во...
Македонија

Локвенец, Атанасов, Ибраими и Кузмановска ќе сведочат за насилството во Собрание

Редакција
Судскиот процес за случувањата во Собранието на Република Македонија на 27 април минатата година продолжува денеска со сослушување на сведоци предложени од обвинителството. За денеска...