еМагазин

Tag : атмосфера

ЧИСТА ОКОЛИНА

Илон Маск нуди 100 милиони долари за изум за отстранување на јаглерод диоксид од атмосферата и од океаните

Редакција
Американскиот милијардер Илон Маск нуди награда од 100 милиони долари на пронаоѓачите, доколку смислат начини за борба против климатските промени со отстранување на јаглерод диоксид...
Локално ТОП СТОРИИ

(Галерија) Скопје во новогодишна атмосфера

Редакција
Град Скопје на Фејсбук објави фотографии од новогодишната атмосфера. Од нив, може да се забележи дека на истекот на една од најтешките години за нашата...
Македонија ТОП СТОРИИ

Претседателот на ДИК, Дерковски оцени дека изборниот ден поминал одлично со мали исклучоци

Редакција
Претседателот на Државната изборна комисија (ДИК), Оливер Дерковски вечерва на прес-конференција оцени дека изборниот ден помина одлично, со мали исклучоци. -Денешниот изборен ден помина во...