еМагазин

Tag : јавни настани

Македонија ТОП СТОРИИ

Сите детали од протоколот за јавни настани: Влез преку коридори, сите со маски, седење преку едно седиште

Редакција
Владата го објави протоколот за начинот и условите за организација на настани. Содржината Ви ја пренесуваме во целост: ОПШТ ДЕЛ Настаните да се организираат и...
Бизнис

Комисијата за заразни болести го одобрила протоколот за јавни настани: Публика во 50 отсто од капацитетите

Редакција
Комисијата за заразни болести денеска на состанок го одобри протоколот за организирање јавни настани кој минатата недела го предложија претставници на Здружението на музичари и...