еМагазин

Tag : Богдановиќ

Бизнис

Богдановиќ: Штетите кои би настанале од суспендирање на урбанистичкиот план ќе ги сноси Општината

Редакција
Според новиот Закон за урбанистичко планирање штетите што би настанале од суспендирањето на планот и отстранувањето на недостатоците на урбанистичкиот план ќе ги сноси Општина...
ЖИВОТ

Градоначалникот на Центар, Саша Богдановиќ позитивен на Ковид-19

Редакција
И покрај заштита за целото време на пандемијата на Ковид-19, резултатот од тестот кој го направив утринава, откако почувствував покачена телесна температура е позитивен, соопшти...
Македонија

Градоначалникот на Центар, Саша Богдановиќ негативен на корона вирусот, останува во изолација

Редакција
Градоначалникот на Општина Центар, Саша Богдановиќ преку Фејсбук соопшти дека се тестирал за Ковид-19 и дека резултатите се негативни. „По позитивниот тест на секретарот на...