еМагазин

Tag : кули

Бизнис

Богдановиќ: Штетите кои би настанале од суспендирање на урбанистичкиот план ќе ги сноси Општината

Редакција
Според новиот Закон за урбанистичко планирање штетите што би настанале од суспендирањето на планот и отстранувањето на недостатоците на урбанистичкиот план ќе ги сноси Општина...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Масовно се потпишува петција против изградба на кули кај „Холидеј ин“, се огласи и инвеститорот МГ Фешен

Редакција
Граѓаните масовно се потпишуваат на петцијата против изградба на неколкуте висококатници на просторот кај паркингот кај хотелот „Холидеј ин“ во Скопје. Петицијата е упатена до...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Најчитани на еМагазин за 2020 година: Конфекцијата „Кули“ од Прилеп нуди бесплатна изработка на медицински маски за заштита

Редакција
Информациите за хуманоста во државата во време на коронавирусот беа едни од најчитаните на еМагазин во 2020 година. Па така, веста за конфекцијата „Кули“ од...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

БРАВО: Конфекцијата „Кули“ од Прилеп нуди бесплатна изработка на медицински маски за заштита

Редакција
Конфекцијата „Кули“ од Прилеп која е финансиски поддржана од Фондот за иновации и технолошки развој, во овој тежок период сака да помогне во националните напори...