еМагазин

Tag : конфекција

Бизнис ТОП СТОРИИ

Најчитани на еМагазин за 2020 година: Конфекцијата „Кули“ од Прилеп нуди бесплатна изработка на медицински маски за заштита

Редакција
Информациите за хуманоста во државата во време на коронавирусот беа едни од најчитаните на еМагазин во 2020 година. Па така, веста за конфекцијата „Кули“ од...
Бизнис

Конфекција во Ресен е ново жариште на Ковид-19

Редакција
Петнаесет вработени од конфекција за текстил во Ресен се позитивни на корона вирусот. Општинскиот кризен штаб, како што информира денеска за МИА градоначалниот на Општина...
Македонија

Затворена штипска конфекција откако неколку работници се заразиле со корона вирусот

Редакција
Една штипска конфекција е затворена по појава на пет позитивни случаи меѓу работниците и со симптоми на коронавирусот. Конфекцијата производството го прекинала вчера, по препорака...
Македонија

Коронавирусот „влезе“ во уште една штипска конфекција

Редакција
Ковид-19 „влезе“ во уште една штипска конфекција, денеска е регистриран еден случај во новата фабрика. Директорката на Центар за јавно здравје-Штип, Марија Димитрова вели дека...
Македонија

Два нови случаи со Ковид-19 во штипска конфекција и два во детска градинка

Редакција
Во новата осма штипска конфекција, каде вчера се појави првиот позитивен случај со коронавирусот, денеска се регистрираат два нови случаи, истакна на денешната прес-конференција командантот...
Македонија

Нов позитивен случај на корона вирусот во штипска конфекција, која може да биде нов кластер

Редакција
Епидемиолозите бележат уште еден позитивен случај на коронавирусот во нова штипска конфекција, која не беше опфатена во скрингот на седум конфекции. Работничката извесен период била...
Македонија

Затворена уште една текстилна компанија во Штип, вкупно седум конфекции

Редакција
Затворена е уште една текстилна конфекција во Штип каде дополнително е потврден позитивен тест на еден работник, објави денеска градоначалникот на Штип, Благој Бочварски по...
Бизнис

Коронавирусот ја затвори конфекцијата „Фалко“ во Крушево, вработените во самоизолација

Редакција
По регистрирањето на првите двајца заболени од коронавирусот во Крушево, градоначалникот Томе Христоски упатува апел за смиренотс и ги уверува граѓаните дека сите неопходни мерки...