еМагазин

Tag : Дане Талески

Македонија ТОП СТОРИИ

Дане Талески кандидат за амбасадор во НАТО

Редакција
Советникот за надворешна политика на премиерот Зоран Заев, Дане Талески е кандидат за амбасадор во НАТО, потврдуваат владини извори. За кандидатурата на Талески се шпекулира...
Македонија

Дане Талески останува на функцијата секретар за меѓународна политика на СДСМ

Редакција
На седницата на Централниот одбор на владејачката СДСМ во Охрид, Дане Талески повторно е избран за секретар за меѓународна политика на партијата. За нов организационен...
Македонија ТОП СТОРИИ

Дане Талески наместо Стево Пендаровски ќе ги координира подготовките за членство во НАТО

Никола Осило
На денешната седница на Владата, на Стево Пендаровски, досегашен национален координатор за подготовка на земјава за членство во НАТО, му е утврден престанок на функцијата...