еМагазин

Tag : домаќин

Спорт

Скопје ќе биде домаќин на Европски олимписки младински фестивал во 2025 година

Редакција
Управниот одбор на Европскиот олимписки комитет (ЕОК) ја прифати кандидатурата на Македонскиот олимписки комитет (МОК), во 2025 година градот Скопје да биде домаќин на 18....
Бизнис

Домаќин во кумановски казина се однесувал „недомаќински“

Редакција
СВР Куманово поднесе кривична пријава против И.Ц.(38) од Куманово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „затајување“, информира МВР. Пријавениот, вработен како домаќин на клуб...
ДОБРОСОСЕДСТВО

За прв пат во историјата: Музејот на современата уметност е домаќин на МОМус од Солун

Редакција
Музејот на современата уметност во Скопје, за првпат во историјата е домаќин на Музејот на современа уметност „МОМус“ од Солун, соседна Република Грција. На 27...