еМагазин

Tag : казина

Бизнис

Почнуваат со работа теретаните и вежбалните, угостителските објекти можат да работат и во внатрешноста

Редакција
Угостителските објекти од денеска можат да работат и во внатрешноста на објектите преку соодветен протокол за работа, а се дозволува и работа на теретаните и...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Сите детали од новиот протокол за казината: Рулет и блек џек „под маски“ со најмногу три играчи

Редакција
Во Службен весник е објавен протоколот за отварање и работа на приредувачите на игри на среќа во казино кој го усвои Владата. Проколот предвидува присуство...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Владата ја послуша Комисијата за заразни болести: Се отвараат казината и автомат-клубовите

Редакција
На вчерашната седница Владата ги донесе протоколот за отворање и работа на приредувачите на игри на среќа во автомат-клуб и протоколот за отворање и работа...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Филипче: Се предлага отварање на казината, автомат клубовите и теретаните

Редакција
Министерот за здравство Венко Филипче на денешната прес-конференција соопшти дека на состанокот на Комисијата за заразни болести било договорено на Владата да и се предложи...
Бизнис

АПИС: Aпелираме до Владата да им овозможи да работат и автомат клубовите и казината

Редакција
Асоцијација на приредувачи на игри на среќа – АПИС, реагира на одлуката на Владата во однос на постепеното олабавување на мерките за работа, кои се...
Бизнис

Домаќин во кумановски казина се однесувал „недомаќински“

Редакција
СВР Куманово поднесе кривична пријава против И.Ц.(38) од Куманово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „затајување“, информира МВР. Пријавениот, вработен како домаќин на клуб...
Бизнис

Општина Гевгелија бара дел од колачот на бизнисот со казината

Редакција
Општина Гевгелија се откажа од приходите што можеше да ги добие од рудниците, бидејќи е еко општина во која доминираат туризмот и производството на здрава...
Локално

Македонскиот Дилинџер: Жител на Грчец специјализирал кражби во казина

Редакција
Секторот за внатрешни работи Скопје до надлежното Основно јавно обвинителство во Скопје поднесе кривична пријава против  Ш.И. (27) од с.Грчец поради основано сомнение дека извршил...