еМагазин

Tag : став

Македонија ТОП СТОРИИ

Бугарија не гледа причина да го смени ставот и бара исполнување на обврските

Редакција
Бугарската влада нема причина да го смени ставот кон Македонија, а очекуваме да си ги исполни обврките кон Европската унија, вели бугарскиот премиер Николај Денков...
Македонија ТОП СТОРИИ

Ковачевски: Францускиот предлог е солидна основа за градење став, инкорпорирани се нашите забелешки

Редакција
Позицијата во која денес се наоѓаме е далеку поповолна за нас. Пред нас имаме предлог кој ги инкорпорира нашите забелешки и јасно изразени ставови. Предлогот...
Македонија ТОП СТОРИИ

И пратениците на ДОМ и ЛДП ја прифаќаат резолуцијата на ВМРО-ДПМНЕ

Редакција
Пратениците од ДОМ и ЛДП ќе ја прифатат резолуцијата предложена од ВМРО-ДПМНЕ. Ова тие го потврдија во изјава за медиумите по средбата со нивните колеги...
Македонија

Владата побарала одложување на мислењето на Венецијанската комисија за да ги анализира драфт-забелешките

Редакција
Премиерот Зоран Заев потврди дека Владата побара одложување на конечното мислење на Венецијанската комисија во врска со Законот за употреба на јазиците, за да имаат...
Бизнис

Општина Гевгелија бара дел од колачот на бизнисот со казината

Редакција
Општина Гевгелија се откажа од приходите што можеше да ги добие од рудниците, бидејќи е еко општина во која доминираат туризмот и производството на здрава...
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ денеска ќе го соопшти ставот за референдумот

Редакција
Во ВМРО-ДПМНЕ од попладнево се во тек координации на Извршниот комитет и на Централниот одбор на кои се очекува да биде заземен став на партијата...