еМагазин

Tag : галакси

Техно

Претставен Samsung Galaxy S20 FE: Креиран за сите, наменет за тебе

Редакција
Компанијата Samsung Electronics го претстави Galaxy S20 Fan Edition (FE), премиум флегшип паметен телефон кој што ги обединува омилените функции на Galaxy серијата, по желбата...
Техно

Претставен Galaxy Z Fold2: Спој на елеганција и автентични иновации

Редакција
Компанијата Samsung Electronics Co., Ltd денеска официјално го претстави Samsung Galaxy Z Fold2, третата генерација од своите паметни телефони на преклоп. Овој уред носи потполно...
Техно

Galaxy Buds+: Променете го начинот на кој што го доживувате звукот

Редакција
Потпирајќи се на исклучителниот безжичен звук на познатите Galaxy Buds слушалки, компанијата Samsung ги претставува новите Galaxy Buds+, кои во претпродажба се достапни со новите...
Техно

Samsung го доближува Galaxy до повеќе луѓе: Ги претставуваме Galaxy S10 Lite и Note10 Lite

Редакција
Samsung Electronics Co. Ltd, денеска ги најавија новитe Galaxy S10 Lite и Galaxy Note10 Lite. Потекнувајќи од Galaxy S и Note сериите, Galaxy Lite уредите...
Техно

(ВИДЕО) Samsung Galaxy Fold сега e достапен

Редакција
Samsung Electronics Co., Ltd. денес го најави лансирањето на Galaxy Fold – целосно нова категорија на мобилна технологија – достапен во Кореја од 6. септември,...