еМагазин

Tag : генетски модифициран

Бизнис

Оризот од Кочани не бил генетски модифициран

Редакција
Оризот од Кочанско не е генетски модифициран, покажаа суперанализите направени во германската лабораторија „Еурофинс ХОС Тестинга“ во Софија. Како што соопшти денеска директорот на Државниот...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Уште 30 можни производители на генетски модифициран ориз во Македонија

Редакција
По добиен список од 30 можни производители на генетски модифициран ориз, Агенцијата за храна и ветеринарство (АХВ) денеска ги продолжува контролите на терен. Како што...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Во Македонија „протнати“ генетски модифициран ориз и соини шницли

Редакција
Агенцијата за храна и ветеринарство (АХВ) открила дека во Македонија се увезени два генетски модифицирани производа, ориз и соини шницли и трошки без да бидат...