еМагазин

Tag : годината

ТОП СТОРИИ Убава приказна

Отворено со Атиџе, ѕвездата на „Медена земја“: Обожавам да пеам, сакав да станам пејачка

Петре Димитров
„Пази што ќе помислиш“, вели стара поговорка, а ѕвездата на македонскиот документарец „Медена земја“, Атиџе Муратова е вистински доказ дека човек никогаш не треба да...
Свет ТОП СТОРИИ

Грета Тунберг е личност на годината според „Тајм“

Редакција
Американскиот магазин „Тајм“ ја прогласи шведската активистка Грета Тунберг за личност на годината. Таа е прогласена за личност на 2019 година заради нејзината посветеност во...