еМагазин

Tag : Горанчо Крстев

Македонија

За првиот заболен функционер од Ковид-19, градоначалникот Крстев се ширеле дезинформации дека починал

Редакција
Градоначалникот на Општина Чешиново Облешево, Горанчо Крстев, кој е првиот функционер заразен со Ковид-19 во гостување во емисијата „Топ Тема“ на телевизијата Телма, рече дека...
Македонија ТОП СТОРИИ

Прв функционер во Македонија: Градоначалникот на Чешиново-Облешево позитивен на коронавирус

Редакција
Градоначалникот на Општина Чешиново-Облешево, Горанчо Крстев вчера добил известување дека е позитивен на коронавирусот, откако заедно со сопругата направил две тестирања на приватните клиники „Систина“...