еМагазин

Tag : илустрации

МАКЕДОНСКО

Голем интерес за изработка на илустрации за проектот „Современи бајки од Македонија“: Пристигнаа 96 апликации од 61 автор

Редакција
На отворениот повик за илустратори и дизајнери пристигнаа 96 апликации од 61 автор од земјава за изработка на илустрации на четирите современи приказни „Бакнежот на...
БАШ НИ Е ЌЕФ

„Современи бајки од Македонија“: Отворен повик за дизајнери и илустратори

Редакција
Движењето за креативност Иво Лауренчиќ – „Браво Сине!“ во соработка со издавачката куќа „Арс Ламина“ објавува отворен повик за дизајнери и илустратори, што ќе треба...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Поради големиот интерес, изложбата на илустрации на Кондовски ќе биде продолжена до 15 ноември

Редакција
Првата изложба на илустрации на големиот ликовен уметник Димитар Кондовски во „Мала станица“ предизвикува големо внимание. Поради тоа, Националната галерија одлучи да ја продолжи изложбата...