еМагазин

Tag : исполнетост

Бизнис

Превозниците ќе може да возат патници со максимална исполнетост на капацитетот

Редакција
Владата на последната седница ја прифати препораката на Комисијата за заразни болести да се одобри превоз на патници со максимален капацитет од 100 проценти на...
Македонија

Штипскиот ковид центар исполнет до последниот болнички кревет

Редакција
Пополнет е и последниот болнички кревет во штипскиот ковид центар. Директорот на Клиничка болница – Штип, Ален Ѓеорѓијев вели дека доцна попладнево овој центар е...
Бизнис

Бројот на патници во автобусите може да се зголеми од 50 на 75% од исполнетоста на капацитетот

Редакција
На 47. седница на Владата е прифатена и согласноста на Комисијата за заразни болести на барањето на група општински и меѓуопштински превозници за зголемување на...