еМагазин

Tag : Канцерогено општество

Локално

Општинскиот штаб за заштита и спасување на Куманово: И војската да се приклучи во воспоставување на ред

Редакција
Денеска  во просториите на Општина Куманово се одржа состанок на Општинскиот штаб за заштита и спасување (ОШЗС) во врска со превземање на активности и мерки...
ЧИСТА ОКОЛИНА

Нов протест: „Канцерогено општество“ бара итна владина седница за загадувањето

Редакција
Здружението „Канцерогено општество“ по една недела денеска повторно организираше протест пред Собранието на Република Македонија за да ги алармира надлежните за опасно загадениот возхух и...