еМагазин

Tag : кандидатски

Македонија ТОП СТОРИИ

Кој е редоследот на кандидатските листи за парламентарните избори

Редакција
Државната изборна комисија (ДИК) го утврди редоследот на кандидатските листи за парламентарните избори, кои ќе се одржат на 8. мај. Под број 1 е Коалицијата...
Балкан ТОП СТОРИИ

Босна и Херцеговина доби кандидатски статус за членство во ЕУ

Редакција
Шефовите на влади на државите членки на Европската Унија на вчерашниот самит ја потврдија препораката на Европската комисија и на Босна и Херцеговина и доделија...
БЕНЧМАРК ТОП СТОРИИ

Европскиот Парламент препорачува да и се додели кандидатски статус на Украина

Редакција
Европратениците во огромно мнозинство ја поддржаа резолуцијата со која се бара да и се додели кандидатски статус за членство во ЕУ на Украина, јави дописничката...