еМагазин

Tag : кауција

Македонија

Охридскиот суд ја прифатил гаранцијата на Нефи Усеини од 30.000 евра, битолска Апелација треба да пресече дали ќе излезе од притвор

Редакција
Охридскиот суд ја прифатил гаранцијата и им го укинал притворот на охридскиот советник на ДУИ и бизнисмен, Нефи Усеини и неговиот брат, објави телевизија „Телма“....
Македонија

За да му ги вратат пасошите, Камчев ја зголемил кауцијата на 3.180.000 евра

Редакција
Телевизијата Телма објави дека адвокатите на бизнисменот Орце Камчев ја дополниле понудената гаранција во жалбата пред Апелациониот суд од кој бараат да му ги врати...