еМагазин

Tag : Нефи Усеини

Локално

Советникот на ДУИ, Усеини вели дека се лажни информациите за „чешлање“ на неговите фирми

Редакција
Дивоградби во Охрид се градат години наназад. Тие 1.401 дивоградба не се од лани, туку станува збор за објекти што се градени десетици години наназад....
Македонија

Полицијата вршела проверка на фирмите на советникот на ДУИ од Охрид, Усеини

Редакција
Во текот на денот полицијата врши проверка во фирма сопственост на советникот во Општина Охрид, Нефи Усеини, дознава „Телма“. Од полицијата и од МВР не...
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Охридски комуналец“ ги поништи трите договори со фирмата на советникот на ДУИ, Усеини

Редакција
Управниот и надзорниот одбор на ЈП „Охридски комуналец“ на вчера одржаниот состанок донесоа одлука да го прифатат мислењето на Државната комисија за спречување корупција и...
Македонија

Општина Охрид ќе постапи според мислењето на Антикорупциска за судирот на интереси во случајот Нефи Усеини

Редакција
Врз основа на јавно изнесениот став на Државната комисија за спречување на корупција на Република Северна Македонија на 16 јули 2019 година, во врска со...
Македонија

Заев до Усеини: Тргни ја дивоградбата или државата ќе ја руши

Редакција
Премиерот Зоран Заев на денешната прес-конференција во Владата, му порача на советникот на ДУИ во Општина Охрид, Нефи Усеини да си ја тргне дивоградбата, бидејќи во...
Македонија ТОП СТОРИИ

Антикорупциска: Нефи Усеини како член на Советот не може да конкурира на тендер на Општина Охрид

Редакција
Фирма што е во сопственост на лицето Нефи Усеини, или во сопственост на негови блиски лица, не може да воспостави деловни односи со Општина Охрид,...
Македонија ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Мерко за сечењето на лента на пицеријата која е дивоградба: Кај биле властите да реагираат?

Редакција
Градоначалникот на Струга, Рамиз Мерко кој ја сечеше лентата на отварањето на пицеријата во Охрид, која е дивоградба и се наоѓа во заштитната зона на...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Две куќи, стан, три автомобили, земјиште: Каков имот пријавил Нефи Усеини, чија пицерија во Охрид стана топ тема

Редакција
Советникот на ДУИ во Општина Охрид, Нефи Усеини се најде во фокусот на јавноста откако пред неколку дена отвори пицерија во заштитетна зона од УНЕСКО...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

“Охриѓани багер дан требит?“: Охрид, УНЕСКО и дивоградбите топ тема на Твитер

Редакција
На социјалните мрежи не стивнуваат реакциите за дивоградбата на советникот на ДУИ, Нефи Усеини во Охрид, но и за тоа дека нема никакви реакции од страна...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Струшкиот градоначалник отворил дивоградба. Требаше и од УНЕСКО преставник да викнат, грешка во протокол“: Твитер реакции

Редакција
И покрај тоа што пицеријата на советникот на ДУИ, Нефи Усеини е дивоградба, истата беше свечено отворена, а лента сечеше градоначалникот на Струга, кадар на ДУИ,...