еМагазин

Tag : КФЦ

Локално

По прекинот на работа KFC во Скопје Сити мол повторно е отворен, пилешкото месо стигнало

Редакција
KFC во Сити мол не работеше вчера бидејќи пилешкото месо не стигнало на време, па тие биле принудени да прекинат со работа. „Полковникот се извинува...
Бизнис ТОП СТОРИИ

(Фото) Премиерот Заев и амбасадорот Џес Бејли први пробаа храна од KFC

Редакција
Премиерот Зоран Заев и американскиот амбасадор Џес Бејли денес имаа чест први да пробаат од познатото пилешко на ланецот ресторани „Kentacky fried chicken” (KFC) во...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Американски КФЦ доаѓа во Македонија: Првите ресторани ќе ги отвори во Скопје и Тетово

Редакција
Првите два ресторана на американскиот бренд КФЦ ќе бидат отворени во Скопје и Тетово на 14 септември годинава, најави сопственикот на лиценцата Фатмир Зимбери на...