еМагазин

Tag : кинеска

ЖИВОТ

Д-р Петличковски: Да се размислува за трета доза од друга вакцина за лицата кои со „Синофарм“ нема да развијат антитела

Редакција
За граѓаните кои нема да развијат антитела и после примањето на втората доза на кинеската вакцина „Синофарм“, треба да се размислува да примат и трета...
Техно ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Заврши драмата: Остатоците од кинеската ракета паднаа во Индискиот океан

Редакција
Остатоците од најголемата кинеска ракета паднаа денеска во Индискиот Океан, а повеќето од нејзините компоненти беа уништени при влегувањето во атмосферата на Земјата, јавија кинеските...