еМагазин

Tag : кирии

Свет

Њујорчани должат над една милијарда долари неплатени кирии

Редакција
Закупците на станови во Њујорк должат на име на неплатени станарини во текот на пандемијата на Ковид-19 повеќе од една милијарда долари, покажуваат резултатите од...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Становите во Карпош, Центар и Струга со убедливо највисоки „кирии“

Редакција
Во третото тримесечје од 2019 година најголем број закупи се регистрирани на недвижнини во општина Центар 237, во општина Карпош 122, општина Аеродром 110 и...