еМагазин

Tag : Киро Стојанов

ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Католиците, протестантите и дел од православните верници го чествуваат Божик

Редакција
Католичките и протестантските верници и дел од православните христијани, кои се водат според грегоријанскиот календар, денеска го одбележуваат Раѓањето Христово – Божик. Божик денеска го...
ЖИВОТ

Католиците го слават Велигден

Редакција
Католиците денеска го слават најголемиот христијански празник Воскресение Христово – Велигден. Традиционално во државава, централното одбележување по повод празникот се одржа синоќа во Католичката црква...