еМагазин

Tag : порака

ЖИВОТ

Велигденска порака на поглаварот на МПЦ-ОА, г.г. Стефан

Редакција
Поглаварот на Македонската православна црква – Охридска архиепископија, г.г. Стефан до сите верници од православна вероисповед упати велигденска порака по повод претстојниот празник Воскресение Христово
Да помогнеме

(Видео+Фото) Донирајте и создадете ѕвезда на небото на СОС Детско село

Редакција
Започнаа празниците и полека секое срце се исполнува со топли и пријатни чувства. Сепак, тоа е најважно и треба среќата да блеска кај секој од
Спорт ТОП СТОРИИ

(Фото) Шампионите во хокеј порачуваат: На Македонија ѝ треба арена за овој спорт

Редакција
Репрезентативецот во хокеј Самуел Наумовски Вицкиус, по повод победата на македонската репрезентација во хокеј на турнирот во Хусен, Германија за „еМагазин“ вели дека ова е
Македонија

Димитров: Далеку сме од тоа каде сакаме да бидеме, но го знаеме патот

Редакција
“Далеку сме од тоа каде сакаме да бидеме. Ама го знаеме патот“, напиша министерот за надворешни работи, Никола Димитров на Фејсбук, откако во Собрание почна
ЧИСТА ОКОЛИНА

Денеска на врв на Водно ќе се упати порака против изградбата на гасоводот низ парк-шумата

Редакција
Денеска на врв на Водно се одржува настанот „НЕ низ Водно“, со кој ќе се упати порака против изградбата на гасоводот, против понатамошни минирања, копања,