еМагазин

Tag : Анџела Агелер

Македонија ТОП СТОРИИ

Американската амбасадорка Агелер со повик до граѓаните да гласаат

Редакција
Амбасадорката на Соединетите американски држави Анџела Агелер на официјалниот Фејсбук профил на Амбасадата упати порака до граѓаните да излезат на гласање и да гласаат за...
Македонија ТОП СТОРИИ

Пред изборите можни се нови имиња на „црната листа„ на САД, најави американската амбасадорка Агелер

Редакција
Пред престојните парламентарни избори во мај, можно е САД да стават нови лица од Македонија на т.н. црна листа, најави во интервју за телевизијата 24,...
Македонија ТОП СТОРИИ

МВР приведува, но целиот систем мора да се консолидира, рече Спасовски за изјавата на Агелер која го впери прстот кон институциите за убиството на Вања

Редакција
Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, се согласува со изјавата на американската амбасадорка Анџела Агелер дека системот не ја заштити Вања Ѓорчевска, но рече дека...
Македонија ТОП СТОРИИ

Вања ја плати цената што криминалците не биле апсени и затворани за нивните претходни злосторства, вели Агелер

Редакција
Американската амбасадорка Анџела Агелер, во врска со убиствата на Вања Ѓорчевска и Панче Жежовски смета дека „системот не успеа да ѝ помогне на таа млада...
Македонија ТОП СТОРИИ

САД издвоија 500 милиони долари за владеење на правото, а има епидемија на корупција во Македонија, вели Агелер

Редакција
Соединетите Американски Држави, во изминатите 32 години, издвоија речиси 500 милиони долари за владеење на правото и добро владеење во Македонија, а гледаме епидемија на...
Македонија ТОП СТОРИИ

Американската амбасадорка најави нови имиња на „црната листа„ на САД

Редакција
Откако Стејт департментот го стави бизнисменот и поранешниот вицепремиер за економски прашања, Кочо Анѓушев и неговата фамилја на т.н. црна листа на САД, американската амбасадорка...
Македонија ТОП СТОРИИ

Лажна вест е дека може да се смени преговарчката рамка и дека е можна подобра, вели американската амбасадорка

Редакција
Американската амбасадорка Анџела Агелер за „Вести плус“ на Канал 5 изјави дека е лажна вест дека може да смени преговарачката рамка со ЕУ и дека...
Македонија ТОП СТОРИИ

Агелер за ставањето на Мерко на црната листа: Народот на Македонија заслужува интегритет од своите јавни функционери

Редакција
За ставањето на градоначалникот на Струга, кадар на ДУИ, Рамиз Мерко, на црната листа на САД на Фејсбук се огласи и американската амбасадорка Анџела Агелер....
Македонија ТОП СТОРИИ

Најчевска ја подбра американската амбасадорка за договорот со “Бехтел“: Ги прекрши сите правила на дипломатско однесување

Редакција
Професорката Миријана Најчевска на Фејсбук остро регираше на интервјуто на американската амбасадорка Анџела Агелер за државната агенција МИА во кое меѓудругото вели дека е убедена...
Македонија ТОП СТОРИИ

На „црната листа“ за санкции во следните неколку месеци ќе видиме едно или две имиња, најави американската амбасадорка Агелер

Редакција
Постојат повеќе видови на санкции што САД ги воведуваат. Овие листи се многу динамични, бидејќи корупцијата во своите многу форми се случува секој ден. Тоа...