еМагазин

Tag : китење

БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

(Видео+фото) Накитена подводната новогодишна елка во Охридско езеро

Редакција
Нуркаите од Нуркачкиот центар Амфора од Охрид во Музејот на вода традиционално и оваа година ја накитија подводната новогодишна елка и на сите граѓани на...
Локално

(Фото) Почна новогодишното украсување на Скопје

Редакција
Во Скопје почна новогодишното украсување на градот. Како што најавија од Град Скопје, за таа цел годинава ќе бидат потрошени 13 милиони денари. Новина оваа...