еМагазин

Tag : клиника за кожни болести

Македонија ТОП СТОРИИ

Од новозаболените со коронавирусот, 5 се здравствени работници од Клиниката за кожни болести

Редакција
Пет лица од новозаболените со коронавирусот се здравствени работници од Клиниката за кожни болести, информираше денеска министерот за здравство, Венко Филипче. До сега од стотината...