еМагазин

Tag : Нина Цаца Биљановска

Македонија

Докторката Нина Цаца Биљановска се врати на работа во Кожната клиника

Редакција
Телевизијата ТВ 24 објави дека докторката Нина Цаца Биљановска, која што беше сменета од директорската позиција на Државната клиника за кожни болести, поради тоа што...
Македонија ТОП СТОРИИ

Предложена казна од 10.000 евра за поранешната директорка на Кожни болести, Нина Цаца-Биљановска

Редакција
По спроведена претходна постапка, Основното јавно обвинителство Скопје денеска до надлежниот суд поднесе Предлог за издавање казнен налог против поранешната директорка на ЈЗУ Клиника за...
Македонија

Поранешната директорка на Клиниката за кожни болести, Биљановска пуштена на домашно лекување

Редакција
Поранешната директорка на Клиниката за кожни болести, Нина Цаца Биљановска е пуштена од Инфективната клиника и моментално е на домашно лекување, информираше министерот за здравство,...
Македонија ТОП СТОРИИ

Од новозаболените со коронавирусот, 5 се здравствени работници од Клиниката за кожни болести

Редакција
Пет лица од новозаболените со коронавирусот се здравствени работници од Клиниката за кожни болести, информираше денеска министерот за здравство, Венко Филипче. До сега од стотината...
Македонија ТОП СТОРИИ

Кривична за поранешната директорка на Клиниката за кожни болести, Нина Цаца-Биљановска

Редакција
Поранешната директорка на Клиниката за кожни болести, Нина Цаца Биљановска заработи кривична пријава од Министерството за внатрешни работи, затоа што не ја почитувала мерката за...
Македонија ТОП СТОРИИ

Сузана Николовска е назначена за нова в.д. директорка на Клиниката за кожни болести

Редакција
Министерот за здравство, Венко Филипче на денешната прес-конференција информираше дека е назначена нова в.д. директорка на Клиниката за кожни болести. Станува збор за лекарката Сузана...
Македонија ТОП СТОРИИ

Директорката на Клиниката за кожни болести која предизвика криза во државата со корона вирусот, ќе биде сменета уште денеска

Редакција
Директорката на Клиниката за кожни болести, Нина Цаца Биљановска ќе биде сменета уште денеска, информираше министерот за здравство Венко Филипче. Тој бил информиран од претседателката...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавила директорката на Клиниката за кожни болести, Нина Цаца Биљановска

Редакција
Несовесната директорка на Клиниката за кожни болести, Нина Цаца Биљановска, која е едно од новите лица заразено со коронавирусот стана топ тема во јавноста и...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Докторката која не се грижеше за сопственото здравје“: Твитер реакции за директорката Нина Цаца Биљановска

Редакција
Несовесната директорка на Клиниката за кожни болести, Нина Цаца Биљановска, која е едно од новите лица заразено со коронавирусот стана топ тема на социјалните мрежи....
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Има ли основа за кривична одговорност за заразената директорка Нина Цаца Биљановска?

Редакција
Несовесната директорка на Клиниката за кожни болести, Нина Цаца Биљановска, која е едно од новите лица заразени со коронавирусот во Македонија, ќе биде разрешена дури...