еМагазин

Tag : коловози

ЖИВОТ

АМСМ: Врнежи од снег во Маврово, но засега не се пречка за сообраќајот

Редакција
Сообраќајот на државнита патишта се одвива тековно и по влажни коловози на повисоките места во северозападните, западните и југозападните делови од државата. -Во останатите делови...
Македонија

Врнежите го исчистија загадениот воздух, но направија и проблеми на некои патни правци: Снег на планинските превои

Редакција
Дожд и ветер го зафатија Скопје попладнево, што придонесоа за чистење на воздухот кој неколку дена беше загаден. Но, во другите делови од државата врне...