еМагазин

Tag : комуникација

Македонија ТОП СТОРИИ

ВМРО-ДПМНЕ ја прекина официјалната комуникација со власта, може да разговараме само за брзи избори на есен, вели Мицкоски

Редакција
Се прекинуваат сите официјални комуникации на билатерално ниво со претставници на власта. Оваа едногласна одлука е донесена изминатата седмица на седница на Извршниот комитет на...
Техно

А1 Македонија со нова припејд понуда: 10 GB за сите нови припејд корисници на А1

Редакција
Компанијата А1 лансираше најатрактивна припејд понуда на пазарот, со која сите нови корисници на припејд услуги добиваат 10 GB интернет. Поаѓајќи од зголемената потреба од...
Техно

Владата и на „Вибер“ ќе информира за новите информации поврзани со корона вирусот

Редакција
Владата отвори нов информациски канал на „Вибер“, за точно и навремено информирање на граѓаните со официјални и проверени информации поврзани со справувањето со корона вирусот....