еМагазин

Tag : комуникации

Техно

(Фото) Samsung Galaxy Tab S6: Нов таблет кој ја надградува твојата креативност и продуктивност

Редакција
Денес Samsung го најави Galaxy Tab S6 – нов таблет кој им овозможува на луѓето да создаваат и да се поврзуваат, да уживаат во забавни...
Македонија ТОП СТОРИИ

ОТА во моментов следи 159 комуникации, можно е некои од нив да се поврзани со „Рекет“

Редакција
Оперативно-техничката агенција – ОТА во моментов активно следи 159 комуникации, а постои можност некои од нив да се поврзани со најновиот случај „Рекет“, изјави денеска...
Македонија

Опремата за прислушување и документацијата од УБК ќе се префрлат во ОТА

Редакција
Владата на денешната 97. седница, донесе одлука за формирање на Комисија за пренос на техничките уреди за следење на комуникации и на техничката документација од...