еМагазин

Tag : Констракта

Забава ТОП СТОРИИ

Џон Њуман, Бурак Јетер и Констракта на „Get EXITed“ во Струмица, влезот слободен

Редакција
На второто издание на „Get EXITed“ настанот во Градскиот парк во Струмица на 7. септември пристигнуваат возбудливи светски и регионални имиња, информираат организаторите. На овој...
Забава ТОП СТОРИИ

(Видео) „Звукот на Скопје“: Констракта прекрасна

Редакција
Во рамки на фестивалот „Звукот на Скопје“ синоќа во Скопје настапи Констракта со својот бенд „Земља грува“. Нејзиниот настап беше одличен, а бројната публиката уживаше...
Забава ТОП СТОРИИ

Вечерва концерт на Констракта пред Филхармонија, почнува фестивалот „Звукот на Скопје“

Редакција
Српската преставничка на Евровизија, Ана Ѓуриќ или како што ја знаеме Констракта вечерва ќе настапи во Скопје пред Филхармонија во рамки на фестивалот „Звукот на...
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Лекција од Констракта како да ја преставиш својата земја на Евровизија

Редакција
Ретко кој евровизиски фан деновиве не ги научи зборовите „Бити здрава“ од песната на „In corpore sano“ на српската преставничка на Евровизија, Ана Ѓуриќ (Констракта)....