еМагазин

Tag : конзулати

Балкан ТОП СТОРИИ

Турција ги обвини западните земји кои ги затворија своите конзулати за „психолошка војна“

Редакција
Турција денеска ги критикуваше западните земји кои привремено ги затворија своите конзулати во Истанбул, загрижени за нивната безбедност поради можни одмазднички напади врз дипломатските претставништва...
Македонија ТОП СТОРИИ

Ќе се градат амбасади во Атина и Анкара, а неколку дипломатско-конзуларни претставништва ќе се реновираат

Редакција
Министерството за надворешни работи почна проект за ставање во функција на имоти наследни од поранешна СФРЈ во нашата дипломатско-конзуларна мрежа, при што ќе бидат реновирани...