еМагазин

Tag : кореја

Свет ТОП СТОРИИ

Војната во Украина можеби нема да заврши, туку ќе замрзне како во Кореја, смета Борел

Редакција
Високиот претставник на ЕУ за надворешна политика и безбедност, Жозеп Борел смета дека војната меѓу Русија и Украина „можеби нема да заврши, туку ќе замрзне...
Свет ТОП СТОРИИ

Расте бројот на заразени со корона вирусот во Кина и Јужна Кореја, Јапонците велат рано е за откажување на Олимписките игри во Токио

Редакција
Во Кина во текот на вчерашниот ден има 508 новопотврдени случаи на заразени од коронавирус. Вкупниот број потврдени случаи во континентална Кина изнесува 77.658, објави...