еМагазин

Tag : корекција

Македонија ТОП СТОРИИ

Штипските советници од ВМРО-ДПМНЕ ќе ги корегираат свечените изјави со уставното име на државата

Редакција
Тринаесетте советници од ВМРО – ДПМНЕ во Советот на Општина Штип ќе ги потпишат свечените изјави со уставното име на државата. Координаторот на советничката група...
Македонија ТОП СТОРИИ

Во грчките учебници ПЈРМ се заменува со Северна Македонија

Редакција
Со одлука потпишана од заменик – министерката за образование на Грција, Софиа Захараки, во грчките учебници за основно училиште треба да се направат корекции и...